Jak wysoki regał do magazynu

Wysokość regału zależy od wysokości budynku, gdzie jest magazyn. Przede wszystkim jednak zależy od potrzeb firmy, bo to z uwagi na nie stawia się wyższe lub niższe obiekty magazynowe. Niekiedy do składowania produktów wystarczy niezbyt wysoki regał. Czasem konieczne są regały wysokiego składowania. Wymagana ilość miejsca do magazynowania zależy od wielkości produkcji. Znaczenie ma też specyfika działalności firmy.

Regały magazynowe przy niedużej działalności

Małe firmy handlowe, sklepy internetowe czy firmy oferujące rękodzieło nie potrzebują dużych obiektów magazynowych. Nie potrzebne im także bardzo wysokie regały. Mogą to być te same konstrukcje metalowe, co widuje się w garażach czy w pomieszczeniach gospodarczych w domu. To regały magazynowe o wysokości od ok. 180 do 220 cm. Są pojemne, a korzystanie z nich jest łatwe. Zwykle nie są potrzebne żadne drabinki czy schodki, by coś z nich ściągnąć lub coś na nie położyć. Takie regały przydają się każdej firmie na różnorodne zapasy. Dotyczy to np. firm usługowych czy hoteli.

Konstrukcje metalowe dla firmy handlowej

Średniej wielkości działalność to np. większa firma handlowa. Jedynie przy wytwarzaniu czegoś w masowych ilościach potrzebne są regały wysokiego składowania. Dotyczy to więc firm produkcyjnych. Dla firm handlowych najczęściej potrzebne są regały niższe. Wysokość od 4 do 7 metrów jest zwykle wystarczająca. Potrzebne mogą być różnego rodzaju konstrukcje metalowe. To albo regały metalowe z półkami, albo bez półek. Te drugie potrzebne są, kiedy towar ma leżeć na paletach.

Regał wysokiego składowania w magazynie

Składowanie towaru na wysokości 7, 10 czy kilkunastu metrów to norma w dużych przedsiębiorstwach. Tylko w taki sposób można zapewnić niezbędną ilość miejsca na produkty. Potrzebne są magazyny wysokiego składowania, a w nich rzędy bardzo wysokich regałów. Regały takie mogą być różne. Podobnie jak w tych niższych może to być sam metalowy profil, czyli pionowe słupy i poziome belki podtrzymujące paletę. Druga grupa to konstrukcje, które mają półki, czyli regały półkowe. Regały wysokiego składowania to bezpieczne i spełniające niezbędne normy konstrukcje. Ważne przy ich wykonywaniu jest indywidualne podejście. Muszą odpowiadać wszelkim potrzebom związanym ze składowaniem towarów w danym magazynie.

Z taką czy inną wysokością regału będzie się wiązała kwestia korzystania z niego. Czasami możliwe będzie ściągnąć coś ręcznie z poziomu podłogi. Czasem trzeba będzie stanąć na jakimś podwyższeniu. Konieczne też mogą być wózki widłowe albo inne pojazdy i inne rozwiązania, by bezpiecznie korzystać z wyższych konstrukcji. Bez względu na wysokość ważne jest takie ustawienie regałów, by umożliwić swobodne poruszanie się i wygodną pracę.