Styl biedermeier

Styl biedermeierowski to styl, który dzisiaj gości najczęściej w meblach dostępnych w naszym sklepie. Są to meble proste w formie, solidne, lekko ozdobione ornamentami, bardzo efektowne.

Styl ten zaczął się pojawiać w Europie Środkowej i Wschodniej w pierwszej połowie XIX wieku.

Oprócz mebli w tym stylu tworzone były rzeźby, obrazy, przedmioty użytkowe.www.justynaczowicka.pl/2015/03/sesje-dzieciece.html Meble, które powstały w tym czasie miał być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Ich kształt, forma, powściągliwa dekoracja odpowiadała nowej klasie średniej, która w XIX wieku się wykształciła.

Meble w stylu biedermeierowskim były wykonywane głównie z orzecha, dębu, gruszy, wiśni i czereśni. Meble z drzew owocowych miały przepiękna barwę.

Wnętrza w strona główna naszej witryny tym stylu cechowały się jasną i pogodną kolorystyką. Dominowały tam ciepłe żółcie oraz delikatne zielenie i błękity. Na tkaninach tapicerskich i dekoracyjnych najczęściej można było zobaczyć motywy kwiatowe lub pasy. Takie motywy stosowane były również na tapetach. Wnętrza dekorowano ręcznie robionymi serwetkami, efektownym szkłem, bukietami kwiatów, fantazyjnymi i lekkimi firanami. Pomieszczenia urządzone w stylu biedermeierowskim były eleganckie, intymne, zaciszne.

Styl ten pasuje również do dzisiejszych mieszkań, dzięki temu, że nie ma w nim przepychu, jest modny dzisiaj minimalizm.

Artykuł dzięki: